Řidič naboural čtyři zaparkovaná auta, nadýchal téměř čtyři promile

  10:22
Téměř čtyři promile alkoholu nadýchal řidič, který v České Lípě vyjel ze silnici a poškodil čtyři zaparkovaná auta. Nyní mu hrozí až tři roky ve vězení.

Řidič poničil čtyři zaparkovaná auta. | foto: Policie ČR

Sedmadvacetiletý řidič havaroval v pondělí večer v České Lípě.

„V osobním vozidle tovární značky Škoda Superb projížděl Českou Lípou z ulice U Nemocnice do ulice Žitavské. V Bardějovské ulici vlivem požitého alkoholu náhle vybočil ze svého směru jízdy vpravo mimo silnici, kde stála v jedné řadě zaparkovaná vozidla,“ popisuje policejní mluvčí Ivana Baláková.

Řidič narazil nejprve do stojícího mercedesu, který se posunul na Peugeot 308, ten na Škodu Fabii a ta na vedle stojící Hyundai i20. „Hmotnou škodu jsme na místě vyčíslili předběžně na 335 tisíc korun,“ pokračuje mluvčí.

Dechová zkouška u řidiče superbu ukázala, že má v sobě 3,75 promile alkoholu.

„Opilý řidič v autě naštěstí nikoho nevezl. Přivolaní záchranáři zjistili, že žádné vážné zranění neutrpěl. Policisté mu následně zadrželi osvědčení o registraci vozidla, řidičský průkaz u sebe neměl,“ upozorňuje Baláková.

Nehoda bude mít dohru u trestního soudu, kde se řidič bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „V této souvislosti mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodává mluvčí.

13. dubna 2021

Autor: