Dívky na elektrokoloběžce srazily na chodníku seniorku a vážně ji zranily

  17:50
Dvě třináctileté dívky, které jely po chodníku na elektrokoloběžce, srazily v České Lípě seniorku. Ta při pádu na zem utrpěla středně těžké poranění. V Novém Boru pak na jiné elektrokoloběžce boural opilý muž.

V Mariánské ulici srazily dvě dívky na koloběžce chodkyni. | foto: Policie ČR

Nehoda dívek se seniorkou se stala minulý pátek odpoledne v Mariánské ulici v České Lípě.

„Dvě nepozorné třináctileté dívky, které spolu jely na jedné elektrokoloběžce po chodníku, se tu včas nevyhnuly pětasedmdesátileté ženě a narazily do ní zezadu,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Žena pak nekoordinovaně spadla na zem a zranila se. „Utrpěla krvácející, asi sedmicentimetrovou tržnou ránu na hlavě, odřeniny na rukách a na nohách a také bolestivé pohmoždění trupu,“ přiblížila mluvčí.

Přivolaní zdravotníci seniorku převezli do českolipské nemocnice, kde ji lékaři hospitalizovali. „Její zranění označili za středně těžké,“ podotkla Baláková a upozornila, že se po chodníku koloběžkou a ani jízdním kolem jezdit nesmí. „Ten je určen výhradně pro chodce.“

Jízdu na elektrokoloběžce nezvládl o víkendu ani čtyřiačtyřicetiletý muž z Nového Boru, který na Třídě T. G. Masaryka naboural do auta zaparkovaného u krajnice.

„Pořádně si přitom pohmoždil rameno a také si hodně stěžoval na bolesti v zádech. Z místa havárie ho odvezla k vyšetření do nemocnice v České Lípě sanita. Dechové zkoušce odhalila, že má v sobě 1,78 promile alkoholu,“ dodala Baláková.

Autor: