iDNES.cz

Lidí s covidem přibývá, jablonecká nemocnice znovu vyžaduje PCR testy

  10:35
Pacienti, kteří jsou objednaní k hospitalizaci v nemocnici v Jablonci nad Nisou, musejí před nástupem opět podstoupit PCR test na covid-19. Důvodem je mírný vzestup nakažených.

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Za poslední týden přibylo v Libereckém kraji 278 případů nakažení koronavirem, což je nejvíc od konce dubna tohoto roku.

„Počty lidí pozitivně testovaných na covid-19 v poslední době rostou. Mírně narůstá i počet hospitalizací těchto pacientů v naší nemocnici. Situace není nijak dramatická, jsme ve standardním provozu, nicméně musíme přistoupit k testování před plánovanými příjmy,“ sdělila mluvčí nemocnice Jana Válková.

Na PCR test se pacienti nemusejí dopředu objednávat. „Odběrové místo je pro ně otevřené v pondělí, ve středu a v pátek mezi 8. a 10. hodinou. Na odběr dostanou žádanku z nemocnice,“ dodala Válková.

Testy jsou pro pacienty zdarma. Každý dostane žádanku, se kterou se dostaví na odběrové místo v provozní budově H02, při vjezdu do areálu nemocnice z ulice 28. října.

Další nemocnice test nevyžadují

Ostatní nemocnice v Libereckém kraji zatím k nařízení o testování PCR před hospitalizací nepřistoupily, je však podle nich jen otázkou času, kdy se tato povinnost objeví i tam.

V liberecké nemocnici leží aktuálně na infekčním oddělení osm covidových pacientů. Stejně jako v Jablonci, tak i v Liberci jsou ale někteří pacienti, kteří se do nemocnice dostali kvůli jiné nemoci a covid se u nich prokázal až při hospitalizaci.

V pondělí přibylo 2895 nakažených covidem, počet lidí v nemocnicích roste

„Ti jsou umístěni v režimu izolace na odděleních, kam byli přijati,“ uvedl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Za poslední týden přibylo v okrese Liberec na 100 tisíc obyvatel 74 nově potvrzených případů, v okrese Jablonec 71. Na Českolipsku je incidence na hodnotě 46 a na Semilsku 49.

Autor:
zpět na článek