iDNES.cz

Muž bez řidičáku vezl na babetě děti a nedal přednost, všichni jsou zranění

  11:18
Ukázkovou nezodpovědnost předvedl v Bedřichově muž, který se vydal na projížďku na babetě. Na jednomístný stroj naložil i dvě nezletilé děti. Když pak na křižovatce nedal přednost autu a naboural, celá posádka mopedu utrpěla zranění. Jedno z dětí museli záchranáři přepravit vrtulníkem do nemocnice.

Babeta, na které havaroval muž vezoucí děti. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve středu dopoledne. „Krátce po půl jedenácté jel po místní komunikaci řidič na motocyklu Jawa Babeta, na kterém navíc vezl dvě děti ve věku šest a osm let. Jedno z dětí sedělo před řidičem a druhé v drátěném košíku za sedadlem,“ uvedla mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

„Takto všichni bez bezpečnostních přileb jeli ve směru na centrum obce, kde řidič babety nedal v prostoru křižovatky bez dopravního značení přednost v jízdě řidiči s vozidlem Toyota Yaris, který přijížděl z jeho pravé strany. Při následném střetu všichni tři cestující na babetě utrpěli zranění,“ upřesnila Sochorová.

Fotogalerie

Mluvčí krajských záchranářů Michael Georgiev doplnil, že jedno z dětí utrpělo středně těžká poranění.

„Muselo být přepraveno vrtulníkem na dětskou traumatologii do nemocnice v Hradci Králové. Zbylí dva pacienti utrpěli lehčí poranění a sanitkou byli odvezeni do liberecké a jablonecké nemocnice,“ informoval.

Policisté navíc zjistili, že řidič babety nevlastní řidičský průkaz, neměl také sjednáno povinné pojištění. „Alkohol byl u řidiče auta vyloučen provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Řidič babety nebyl schopen podrobit se dechové zkoušce, proto byl u něj v nemocnici vyžádán odběr krve,“ doplnila policejní mluvčí. Výsledek testu zatím není znám.

Předběžná výše způsobené škody je 32 tisíc korun. „Veškeré okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou,“ dodala Sochorová.

Autor:
zpět na článek