U prodejny ležel mrtvý muž, policie pátrá na Liberecku po bílé dodávce

  11:20
Liberečtí kriminalisté vyšetřují smrt třiasedmdesátiletého muže v Mníšku. Jeho tělo našli kolemjdoucí nedaleko obchodu s potravinami. Policisté nyní v této souvislosti hledají řidiče bílé dodávky.

Kolemjdoucí nalezli tělo v ulici Oldřichovská v blízkosti prodejny potravin už 22. září. Policistům se však zatím nepodařilo mužovu smrt objasnit, obrátili se proto nyní na veřejnost.

Pátrají po řidiči dodávky, kterou na místě, kde leželo mužovo tělo, zaznamenaly kamery.

„Bylo to v pondělí 21. září, po 20. hodině, tedy takřka ve stejnou dobu, ve kterou se zde pohyboval i poškozený. Svědectví řidiče bílé dodávky může kriminalistům dopomoci v prověřování případu a zjištění dalších důležitých skutečností,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Z kamerového záznamu je patrné, že dodávka kolem jen neprojížděla, ale prodejnu potravin objela kolem dokola. Policisté předpokládají, že pak mohla jet dál ve směru k obci Fojtka nebo mohla zaparkovat v Mníšku. 

„Bílá dodávka je částečně prosklená, může se jednat o typ Peugeot Boxer, Fiat Ducato či obdobný typ s eurokaroserií,“ přiblížil mluvčí, který vyzývá řidiče dodávky, aby se policii ozval prostřednictvím linky 158, případně na telefonní číslo 974 461 328 nebo se osobně dostavil na kteroukoliv služebnu policie. 

„V této souvislosti také žádáme o pomoc místní občany, kteří by o pohybu bílé dodávky a jejím majiteli či řidiči mohli mít nějaké informace,“ dodal Robovský.

Autor: