Mladíci obestoupili auto a sebrali ženě kabelku se statisícovou tržbou

  17:28
O tržbu v řádech stovek tisíc korun přišla žena, kterou v úterý v Jablonci nad Nisou přepadla parta mladíků. Obestoupili její auto a sebrali jí kabelku s hotovostí. Policie žádá o pomoc případné svědky incidentu.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

„Mladá žena po práci nastoupila do svého auta Škoda Octavia. Předtím než se rozjela, stáhla okénka, aby v autě vyvětrala. Kabelku si položila na přední sedadlo spolujezdce,“ popsala mluvčí krajské policie Ivana Baláková.

V tu chvíli vůz obestoupila skupina mladíků a kabelku chtěli sebrat. „Žena se s jedním z nich o kabelku přetahovala, mladík však měl větší sílu,“ dodala mluvčí. Pachatelé po činu utekli.

Žena měla u sebe hotovost v řádech statisíců korun, protože jela po konci směny uložit tržbu na účet. Vzhledem k tomu, že se při napadení bránila, vyšetřuje policie čin jako loupež. „Za tu hrozí až desetiletý trest,“ doplnila Baláková.

Policisté nyní žádají o pomoc především řidiče, kteří v době mezi 17.30 a 18.15 projížděli v Jablonci ulicemi Horní náměstí, Pod Baštou, Smetanova, Nad Mlýnem, Mlýnská, Mostecká, 5. května, Pražská a Turnovská.

„Žádáme o jakékoliv záznamy pořízené v uvedeném čase v uvedených ulicích. Samozřejmě také přivítáme všechny poznatky a informace, které by mohly s případem souviset,“ uvedla mluvčí.

Veškeré informace mohou svědci sdělit přímo jabloneckým kriminalistům na telefonním čísle 727 810 985, na bezplatné lince 158 nebo na jakékoliv služebně.

Autor: