Policie odhalila zloděje autobusu, když boural s jiným kradeným vozem

  17:05
Libereckým policistům se podařilo dopadnout muže, který v polovině července ukradl v Hrádku nad Nisou autobus a dojel s ním až do Liberce. Zloděj se od té doby vloupal do několika vozů, přičemž ten poslední naboural. Nakonec se přihlásil i k vykradení pekařství.

Autobus zmizel z parkoviště v Hrádku nad Nisou v Nádražní ulici v noci na čtvrtek 18. července. Nalezen byl v ranních hodinách, odstavený na křižovatce ulic Klicperova a Svatoplukova v Liberci.

I když policisté po pachateli pátrali a měli k dispozici kamerový záznam s jedoucím autobusem, nebyli úspěšní. Muž mezitím překračoval zákon dál, když se vloupal do několika vozů na Liberecku.

Jednou ho chytila ostraha areálu, ve kterém vozidlo stálo, v dalším případě už zasahovala policie. Osmadvacetiletý muž totiž jeden z vozů nastartoval a chtěl s ním opustit areál vratislavické firmy. 

„Namířil si to uličkou mezi několika zaparkovanými vozy ven z areálu. Než však dojel k bráně, stihl nabourat tři z nich,“ říká policejní mluvčí Vojtěch Robovský. 

Fotogalerie

Ale ani to nebylo vše. I s poškozeným vozem muž dostal nápad, jak se ze zabezpečeného areálu dostat. Pokusil se projet bezpečnostní bránou. Marně.

„Bytelná brána jeho odjezdu učinila přítrž. Po nárazu proto nelenil a vozidlem prorazil plot o několik metrů vedle. Dostal se ale do areálu sousedící firmy. Projel kolem administrativních budov a rozhodl se i zde vyjet na nedalekou hlavní silnici branou za cenu toho, že ji prorazí,“ přibližuje Robovský. 

A tak se také stalo. Daleko však nedojel, na blízké křižovatce havaroval. Při nárazu do sloupu trolejového vedení prakticky zničil odcizený vůz. 

„Policejní hlídka dorazila na místo dopravní nehody takřka okamžitě a jen o několik chvil později zadržela muže z Liberce,“ pokračuje mluvčí.

Recidivista se přiznal k vyloupení pekařství

Stopy z těchto případů přivedly kriminalisty vyšetřující odcizení autobusu právě k tomuto muži. Nezapíral a také se přiznal k nedávnému vloupání do stánku s pečivem. 

Recidivista, který zároveň nevlastní a nikdy ani nevlastnil řidičská oprávnění, zmínil kriminalistům také to, že za volant odcizeného autobusu usedl pod vlivem alkoholu. Škoda, kterou svým řáděním způsobil, dosáhla bezmála tři čtvrtě milionu korun.

Muž nakonec skončil v cele a čeká na soud. Hrozí mu až tři roky vězení.

Autor: