Primátor Liberce se nedostal do zastupitelstva. Jsem zdevastovaný, říká

  11:26
Dosluhující primátor Tibor Batthyány je jediným porevolučním představitelem Liberce, který se znovu neprobojoval ani do zastupitelstva. Jeho hnutí PRO 2016 s podporou Svobodných získalo od voličů pouhých 3,59 procenta hlasů.

Poslední liberecký primátor Tibor Batthyány se svojí kandidátkou PRO 2016 neuspěl. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Batthyány však tvrdí, že prohru bere statečně. „Zklamaní jsme, dělali jsem si přeci jen zálusk na dva tři mandáty. Na druhou stranu, značku našeho hnutí před půlrokem ještě nikdo neznal,“ řekl.

„Možná nás ze hry vyloučil až příliš střízlivý program. Neslibovali jsme nic zadarmo, nic levněji. Kvituji ovšem, že ztratila Změna, a beru si to za svůj dílčí úspěch,“ poznamenal. 

Batthyány dodal, že z komunální politiky rozhodně neodchází. „Myslím, že je to začátek. V politice zůstáváme aktivní a jsem přesvědčen, že můžeme pro město udělat hodně i mimo zastupitelstvo. Budeme se chtít za čtyři roky opět ucházet o přízeň voličů v komunálních volbách,“ řekl končící primátor, který byl před čtyřmi lety původně zvolen za hnutí ANO.

Batthyány: Jsem zdevastovaný psychicky i fyzicky

Podle Batthyányho v libereckých volbách vyhrála levice. „Strany, které vyhrály, smýšlí vlastně levicově. Zachraňuje to jen ODS. Je třeba ale podotknout, že jsem si nepředstavoval, že skončíme před komunisty a sociálními demokraty. Spíše jsem předpokládal, že budeme soupeřit s nějakými menšími, lokálními hnutími,“ okomentoval výsledky voleb Batthyány. Prozradil také, že až ve své funkci skončí, naordinuje si dovolenou.

Výsledky voleb v Liberci najdete zde

„Potřebuji si odpočinout, jsem opravdu zdevastovaný psychicky i fyzicky,“ svěřil se primátor. „I mé děti mi na rovinu řekly, že nechtějí, aby mě lidé volili, protože na ně nemám čas. Teď konečně ten čas přijde, čas na sebe, rodinu, odpočinek. Co se děje na radnici, budu ale sledovat dál,“ dodal.

Autor: