Autobus RegioJetu vjel do zákazu vjezdu. Nebezpečně couval a otáčel se

  11:52
Přes zákaz vjezdu si chtěl v pátek odpoledne zkrátit cestu řidič plně naloženého žlutého autobusu společnosti RegioJet, který jel z Prahy do Liberce. Následoval ho i řidič posilového spoje. Oba autobusy však narazily na překážku, couvaly a nebezpečně se otáčely. Podle společnosti pochybil řidič.

Žlutý autobus a posilový spoj vyrazily z Prahy do Liberce v pátek v 16 hodin. Nezamířily však na dálnici D10, ale jely ve směru na Hradec Králové. „Říkal jsem si, že řidič chce objet kolony, ale zpozorněl jsem, když jsme po sjezdu u obce Bříství začali najíždět na rozestavěnou silnici,“ přiblížil jeden z cestujících, který si nepřeje uvést jméno, ale redakce ho zná.

Fotogalerie

Vpředu jedoucí žlutý autobus pak odbočil ve Starém Vestci na silnici ve směru na obec Semice, která je však kvůli opravě vozovky uzavřená. Posilový spoj, který pro RegioJet zajišťuje jiná společnost, prvního řidiče následoval. 

„Hned jsem se podíval do map, kam to jedeme. I podle Googlu byl v těchto místech zákaz vjezdu,“ popsal cestující, kterému se značku na silnici podařilo vyfotit. 

Autobusy pak pokračovaly po vyfrézované silnici. Při tom míjely těžké stroje. Takto ujely několik set metrů, možná i několik kilometrů. 

„Pak jsme najednou zastavili. Žlutý autobus začal couvat, až nás minul, a zmizel. V cestě mu totiž stály odstavené stroje. Tak jsme taky couvali. Silnice byla ale úzká, neměla zpevněné okraje a dost jsme přečuhovali ze srázu pod ní, když jsme se otáčeli,“ dodal cestující. Autobusy se pak přes Čelákovice a Zápy dostaly na dálnici D10 a po ní pokračovaly až do Liberce.

RegioJet: Pochybil řidič

„Celá situace podle všeho bohužel vznikla pochybením na straně řidiče, který se sám rozhodl pro jízdu po neschválené objízdné trase,“ uznává chybu mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj. „Velmi nás to mrzí. Je to neakceptovatelné jednání, které nemůže ospravedlnit ani snaha vyhnout se objízdnou trasou provozním komplikacím na dálnici.“

Společnost se cestujícím omluvila i tím, že jim vrátila peníze za jízdenky. „Všem cestujícím jsme také již vrátili sto procent jízdného jako kompenzaci za způsobené nepříjemnosti, a to jak na hlavním, tak i posilovém spoji. Nemusí tak již o nic žádat, peníze si mohou vyzvednout a využít je dle vlastního uvážení,“ zmínil Ondrůj.

Nastalou situaci podle něj společnost dál šetří. „Vyvodíme i důsledky v podobě finančního postihu řidiče,“ dodal mluvčí.

Autor: