U Liberce se srazily tři dodávky s autem, tvořily se kolony

  11:34,  aktualizováno  14:06
Hromadná nehoda tří dodávek a jednoho osobního vozu zablokovala v pondělí ráno rychlostní silnici ve směru od Turnova na Liberec. Policisté zprůjezdnili jeden pruh, přesto vznikaly dlouhé kolony.

U Liberce se srazily tři dodávky a jeden osobní vůz | foto: Jan Pešek, MF DNES

Tři dodávky a jeden osobní vůz se srazily po osmé hodině ráno na silnici I/35 ve směru od Turnova na Liberec. Nehoda se stala nedaleko veseckého areálu a kousek před zúžením kvůli demolici mostu.

„Došlo ke střetu čtyř vozidel. Nabourala do sebe zezadu,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Policisté svedli ve směru na Liberec dopravu do jednoho pruhu, přesto se na místě začaly tvořit kolony. Podle Šrýtrové tak bylo lepší se místu vyhnout a sjet některým z dřívějších sjezdů.

Při nehodě utrpěl zranění jeden z řidičů. „Zraněnou osobu jsme odvezli na traumacentrum liberecké nemocnice,“ uvedl mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Na místě zasahovali i krajští hasiči. „Provedli jsme protipožární opatření a zasypali vyteklé provozní kapaliny. Z jednoho vozidla jsme preventivně vynosili lahve s acetylenem a kyslíkem,“ zmínil mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

K nehodě došlo na rychlostní silnici před Libercem.

K nehodě došlo na rychlostní silnici před Libercem.

Autor: