Bedřich Smetana ožije v Liberci, filmaři zaberou divadlo i parkovací místa

  11:48
Letos by oslavil dvousté narozeniny. Hudební skladatel Bedřich Smetana dostane k nedožitým kulatinám televizní film, který se bude natáčet i v Liberci. Filmaři na několik dní zaberou divadlo a řadu přilehlých parkovacích míst.

Václav Neužil ve filmu ztvární Bedřicha Smetanu. | foto: iDNES.cz

„Z důvodu natáčení filmu Smetana z produkce České televize dojde k dopravním omezením ve dnech 7. až 10. února,“ sdělil Jan Král z tiskového oddělení města.

Konkrétně nebude možné zaparkovat na náměstí Dr. E. Beneše před Divadlem F. X. Šaldy a před budovou pošty, a to v pátek a v sobotu. Už ode dneška jsou zabrána parkovací místa v části ulic Komenského a Tyršova.

Od čtvrtka se navíc do Tyršovy ulice dočasně přemístí šest rezidentních parkovacích míst z Komenského ulice. „Veškerá dopravní omezení budou ve městě zřetelně označena,“ ujišťuje Král.

Film si dal za úkol zmapovat život a tvorbu jednoho z nejvýznamnějších českých hudebních skladatelů Bedřicha Smetany. Od jeho narození totiž uplyne 2. března 200 let

Nejdřív Zátopek, teď Smetana

Role Bedřicha Smetany se ujal Václav Neužil, držitel Českého lva za postavu Emila Zátopka.

Liberecké divadlo patří mezi oblíbené lokace českých i zahraničních štábů. Natáčel se tu například snímek 3 sezóny v pekle. Dalším oblíbeným místem tvůrců je hlavní nádraží nebo stanice v Janově Dole, kde se natáčel například film Tenkrát v ráji.

Filmaři točili v Liberci také o horolezci Joskovi Smítkovi z Turnova, kterého popravili nacisti (11. 12. 2015):

11. prosince 2015

Autor: