Chata v Machníně vzplála od svíčky, za mužovu smrt obvinili seniorku

  15:44
Až šest let vězení hrozí třiasedmdesátileté ženě, která loni v prosinci utrpěla popáleniny při požáru zahradní chaty v liberecké čtvrti Machnín. Při požáru tehdy zemřel starší muž. Kriminalisté teď ženu obvinili, že nedbalostí zavinila jeho smrt.

Požár chaty v Liberci stál život staršího muže. | foto: HZS LK

K požáru v zahrádkářské kolonii v Machníně vyjížděli hasiči v noci na 6. prosince.

„Na základě odborných vyjádření, znaleckých posudků a rozsáhlého šetření jsme zjistili, že k požáru zahradního domku došlo nedbalostním jednáním. Od svíčky se vznítila přední část objektu, odkud se požár následně rozšířil na celou stavbu. V tuto dobu přebýval v objektu muž, který se nadýchal zplodin hoření. Na následky intoxikace bohužel zemřel,“ řekl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Oheň byl ohlášen zhruba hodinu po půlnoci. Na místo vyjelo pět jednotek. „Po příjezdu hasičů na místo se chata již nacházela kompletně v plamenech,“ uvedla tehdy krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Žena při požáru utrpěla středně těžké popáleniny a záchranáři ji převezli na traumacentrum liberecké nemocnice. 

Od ženy hasiči věděli, že uvnitř by měl být ještě muž. Pátrali po něm, ale pomoci mu už nemohli. Nalezli ho mrtvého pod trámy spadlého stropu uvnitř chaty. Na místě tehdy hasiči zasahovali více než pět hodin, hrozilo, že se oheň znovu rozhoří.

Autor: