Kamion v Liberci narazil do podpěr mostu, po němž vede průtah

  14:18
Tahač s návěsem uvázl ve čtvrtek večer pod mostem, po kterém vede průtah Libercem. Most je přitom několik let ve špatném stavu. Je na něm omezený provoz a jistí ho podpěry.

Kamion se nevešel pod most, po kterém vede hlavní průtah Libercem. Na snímku jsou vedle návěsu vidět podpěry. | foto: HZS LK

Kamion uvázl pod mostem ve čtvrtek krátce před devátou hodinou večer. Návěsem se zachytil o konstrukci mostu v Otavské ulici.

„Kamion narazil do podpěr mostu. Alkohol jsme u řidiče vyloučili dechovou zkouškou,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Způsobenou škodu nyní zjišťuje vyšetřovatel. „Statik neshledal narušení mostu, provoz tedy přerušen nebyl,“ doplnil Robovský.

Proč se nehoda stala, zatím není jasné, událost dál vyšetřují policisté.

Most, po kterém vede silnice I/35, je dlouhodobě ve špatném stavu. Auta nesmí jezdit do odbočovacích a připojovacích pruhů ve směru na Děčín. 

V krajním nosníku, kde je připojovací jízdní pruh od Jablonce, jsou zrezivělé a porušené výztuže. V sedmistupňové škále poškození je most na šesté nejhorší příčce. Statik proto před časem dovolil pustit auta jen na začátek pruhu.

Kamion uvázl v ulici Otavská pod mostem silnice I/35.

Kamion uvázl v ulici Otavská pod mostem silnice I/35.

Autor: