Liberecký bazén se opět otevře, s částečným provozem se počítá do srpna

  14:02
Bazén v Liberci se po problémech s chystanou rekonstrukcí za tři čtvrtě miliardy znovu otevře veřejnosti. Očekávaná oprava se z důvodu administrativních změn odsunula minimálně na konec srpna, a lidé tak mohou od pondělí využívat sluneční louku, menší bazén, slanou vířivku i skluzavku.

Sportoviště je uzavřené už od konce března a doposud ho mohly provizorně využívat jen plavecké kluby. Jak vedení města před několika týdny avizovalo, začátkem července se otevře také veřejnosti.

„Dětem začínají prázdniny, a tak sem můžeme pustit také veřejnost. V tuto chvíli otevíráme tu novější část, tedy pětadvacetimetrový bazén, vířivku, vlnovou skluzavku a sluneční louku. Tam přidáme ještě skákací hrady, protože máme omezenou kapacitu bazénu na nějakých 120 lidí za hodinu, tak aby tu byly i další atrakce,“ vysvětluje jednatel bazénu Robert Korselt.

V otevřené části budou návštěvníkům k dispozici vnitřní i venkovní toalety, převlékárny nebo úschovna. Zavřený zůstane i nadále velký padesátimetrový bazén včetně šaten, restaurace, saun a posilovny.

„Mimo jiné také proto, že tu probíhá akce GreenNet, v rámci které nás přepojují z páry na teplou vodu. A protože nemáme dostatek energie, neumíme ohřát vodu v padesátce. Jsme na hraně, abychom vůbec ohřáli pětadvacítku,“ podotýká Korselt.

Nově se do plaveckého bazénu bude vstupovat hlavní branou přes sluneční louku. Dospělí zaplatí za celodenní vstup 150 korun, děti, senioři a studenti o 50 korun méně. „Ceník je obdobný jako v loňskem roce, kdy jsme měli samozřejmě větší bazén, ale zase i větší návštěvnost. Koukali jsme také, kolik stojí vstupné v okolí,“ dodává jednatel.

Zvažuje se také venkovní bazén

S tímto provozem počítá vedení libereckého bazénu do konce srpna. Poté se uvidí, jak dopadne soutěž na veřejnou zakázku. Následně se buď předá staveniště a začne velká rekonstrukce, nebo se začnou podnikat kroky a potřebné úpravy k zajištění zimního provozu. Zatímco v případě menšího z bazénů by se jednalo o opravy drobnější, padesátimetrový bazén vyžaduje pro plné fungování poměrně velké zásahy.

Nabídek na kompletní rekonstrukci bazénu dostalo město Liberec šest, nejnižší cenu 748,8 milionu korun nabídla firma Metrostav DIZ a získala tendr. V souvislosti s dubnovou dotační kauzou na radnici ale vedení tento výsledek zrušilo a rozhodlo se přezkoumat celou projektovou dokumentaci.

Liberec zrušil téměř miliardový tendr na opravu bazénu, musí prověřit námitky

Vedení města si i nadále stojí za tím, že je budova již dlouho v nevyhovujícím technickém, dispozičním i hygienickém stavu. Podle primátora Jaroslava Zámečníka se do budoucna kromě velké rekonstrukce uvažuje také o venkovním bazénu.

„V souvislosti se sluneční loukou bychom do budoucna rádi navázali na druhou etapu návrhu pana Švancera a vybudovali venkovní bazén. Rádi bychom se k jeho myšlence vrátili, protože město venkovní bazén nemá. Do konce volebního období chceme přijít s nápadem, jak mít třeba ještě hezčí bazén, než mají v Turnově,“ řekl před časem Zámečník.