Podhůří Jizerek obsadí rock a metal, vystoupí Dymytry nebo Láďa Křížek

  12:02
Tvrdou muziku v podání známých domácích kapel naservíruje druhý ročník Studánka Festu. Milovníci rocku a metalu obsadí areál v Krásné Studánce během předposledního květnového víkendu.

Jan „Protheus“ Macků. | foto: Tomáš Lánský, MAFRA

Na dvoudenním festivalu se představí celkem dvanáct kapel. Chybět nebudou regionální skupiny, jako jsou Rain, The Remedy či DanGar Six. Zahrají i Enola Gay či De Bill Heads.

„Ale bez pochyb nejsilnějším lákadlem jsou se svojí strhující show Dymytry, dále pak legendární Citron s Láďou Křížkem, ale i Alkehol, který u nás oslaví v rámci vystoupení své 30. výročí na scéně. Spousta fanoušků určitě dorazí také za kapelou Komunál,“ říká za pořadatele Jiří Rázl a přibližuje, jaká byla cesta k tak nabitému programu.

„Dostat k nám Dymytry, jednu z aktuálně nejžádanějších kapel, nebylo jednoduché. Vyprodávají halová turné, vydali nové album Pharmageddon a mají namířeno na zahraniční scénu, což je pro českou kapelu obrovský úspěch. A Láďa Křížek s kapelou Citron, to je srdcová záležitost pro každého fanouška. Myslím, že si umělci řekli, že takový program opravdu dává smysl, a tak naše pozvání přijali, což nás velice těší a vážíme si toho.“

Podle Rázla je dvoudenní festival určený pro každého, kdo má rád zábavu a skvělou muziku. „Bezesporu můžeme říci, že spousta kapel má své fanoušky už v řadách dětí, takže každý, koho náš program osloví, je u nás vítán,“ soudí pořadatel, který už má s pořádáním hudebních akcí ve Studánce zkušenosti.

„Koncerty v našem areálu pořádáme již třetím rokem, a to i přes velmi těžká období, která s sebou nesla nejedno omezení kultury jako takové. V případě Studánka Festu se jedná o druhý ročník.“

Areál v podhůří Jizerek

Proč je podle něj právě okrajová část Liberce ležící v podhůří Jizerských hor ideální pro rockový nářez?

„Pro festival a kulturu je toto místo vhodné vzhledem k hezkému přírodnímu areálu a okrajové části města, návštěvníci u nás mohou využít restauraci, sprchy i různá sportoviště v areálu,“ vysvětluje Rázl a zmiňuje i další výhody festivalu.

„Nabízíme ubytování v blízkém penzionu Studánecký medvěd, spolupracujeme s nedalekým autokempem v Liberci-Pavlovicích, kde se návštěvníci mohou ubytovat v chatkách, a pak máme také připravenou stanovou louku. Počasí nám má přát a přeci jen květen je takovým zlomovým měsícem v oteplení, takže i stanování by už na konci měsíce mělo být pohodlné,“ dodává pořadatel.

Studánka Fest startuje v pátek 20. května a pokračuje v sobotu. Jednodenní vstupenka vyjde na 630 korun, celofestivalová pak na 830 korun.

Autor: