V Jizerských horách hořel dům. Požár vypukl v kůlně, hasiči použili i žebřík

  12:54,  aktualizováno  14:11
Mohutné plameny šlehaly z domu v Horním Kořenově v Jizerských horách. Požár vypukl v kůlně, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Nikdo není zraněný, lidem z okolních domů se doporučilo nevětrat.

Hasiči likvidují požár domu v Horním Kořenově. (20. června 2024) | foto: HZS LK

Požár vypukl před polednem v Horním Kořenově na Jablonecku. „K lokalizaci a likvidaci požáru, který se rozšířil z kůlny na přilehlý objekt, hasiči nasadili 4 proudy C a vysokotlaké hasicí a řezací zařízení CCS Cobra,“ uvedla mluvčí hasičů Jaroslava Benešová.

Při požáru se nikdo nezranil. Zasahující hasiči zřídili u fotbalového hřiště čerpací stanoviště. „Dopravu vody na požářiště zabezpečují kyvadlově, a to pomocí cisteren. Zasahujeme také z ustavené výškové techniky, tedy pomocí automobilového žebříku,“ zmínila kolem poledne Benešová.

Celkem bylo na místě šest cisteren, z nichž byly tři velkoobjemové pro kyvadlovou dopravu vody ze zdroje v areálu. „Zástupci okolních obcí byli preventivně informováni, aby občané nevětrali,“ podotkla mluvčí.

Velitel zásahu kolem 13. hodiny ohlásil lokalizaci. „Hasiči, kteří na místě zasahují, tedy již mají požár pod kontrolou. V těchto chvílích termokamerou vyhledávají skrytá ohniska a provádějí dohašovací práce. Provedli také odvětrání objektu zasaženého požárem,“ doplnila v půl druhé Benešová.

Hasičům se podařilo požár uhasit o další půlhodinu později. „Pro dohled nad požářištěm bude na místě ponechána dobrovolná jednotka z Příšovic,“ dodala mluvčí.

Požár zasáhl dům v Horním Kořenově.

Požár zasáhl dům v Horním Kořenově.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: