Opilý bruslař sjížděl bez přilby silnici pod Ještědem, bojuje o život

  19:12
Ke devětadvacetiletému muži byla ve středu v noci přivolána záchranná služba. Na nohou měl obuté brusle a silně krvácel na hlavě. Z dosavadního šetření vyplývá, že muž pil před pádem alkoholické nápoje a poté se rozhodl sjet komunikaci vedoucí z Ještědu dolů do města.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Nehoda se stala ve středu okolo 22. hodiny. Svědek přivolal záchrannou službu muži ležícímu u komunikace mezi Výpřeží a dolním parkovištěm u lanovky na hoře Ještěd v Liberci. Po příjezdu muž silně krvácel na hlavě.

Lékař jeho zranění označil za život ohrožující a v liberecké nemocnici pacienta předal do péče anesteziologicko resuscitačního oddělení.

Řidič náklaďáku zřejmě při odbočování přehlédl cyklistu, ten srážku nepřežil

Muž popíjel alkoholické nápoje a zřejmě pod jejich vlivem se pak rozhodl projet po silnici až dolů do města. Kvůli strmému terénu nabral vyšší rychlost, než dokázal zvládnout.

Bruslař spadl na asfaltový povrch silnice v pravotočivé zatáčce přímo na hlavu, na které neměl přilbu. „Pokud by při jízdě na bruslích použil ochrannou přilbu, pravděpodobně by nyní nemusel bojovat o život. Spadnout na hlavu můžete ale snadno i na rovině, proto si vždy chraňte své zdraví nošením ochranné přilby,“ uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Libereckého kraje Ivana Baláková.

Autor: