Při střetu dvou vozů na Jablonecku zemřel jeden z řidičů, zranilo se i dítě

  20:48,  aktualizováno  22:13
Střet osobního vozu a dodávky na Jablonecku nepřežil řidič osobního vozu. Zranilo se i několik dalších osob včetně dítěte. Hasiči museli některé pasažéry vyprostit. K nehodě letěl i vrtulník libereckých záchranářů.

Při nehodě zemřel pasažér cestující v BMW. | foto: HZS LK

Ke střetu osobního vozu a dodávky došlo v pondělí před sedmou hodinou večer mezi Dolní Černou Studnicí a Kokonínem. 

„Jednalo se o osobní vůz značky BMW a dodávku VW Transporter. Řidič automobilu BMW pravděpodobně nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky, dostal smyk a čelně se srazil s projíždějící dodávkou. Na místě jsou čtyři zraněné osoby, z nichž jedna těžce,“ řekl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. 

Při nehodě utrpěly zranění celkem čtyři osoby. Jedna z nich však nehodu nepřežila. „Po několika desítkách minut resuscitace lékař konstatoval smrt,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Michael Georgiev, který na místě zasahoval i jako záchranář. Přiblížil, že se jednalo o dvacetiletého řidiče BMW. 

Osobním autem cestovaly i další zraněné osoby. „Další pacient utrpěl těžké poranění, se kterým byl převezen do liberecké nemocnice na traumatologii. Třetí pacient z osobního vozu byla nezletilá osoba, která utrpěla středně těžké poranění. Tato osoba byla transportována do hradecké nemocnice na dětské traumacentrum.“ Středně těžké poranění utrpěl i pasažér z dodávky. Následně byl převezen na chirurgickou ambulanci do jablonecké nemocnice. 

Silnice je v tuto chvíli neprůjezdná. Na místě zasahovali i hasiči z Jablonce nad Nisou a Maršovic. „Hasiči museli některé pasažéry vyprostit. Na místě je už i vrtulník,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Kateřina Štajncová.

Jedná se už o druhou vážnou dopravní nehodu, ke které došlo v Libereckém kraji během velikonočních svátků. V neděli v podvečer narazilo osobní auto do stromu v Doksech na Českolipsku.

Při nehodě se zranilo pět lidí. Na místě rovněž zasahoval vrtulník, který přiletěl až z Ústeckého kraje, neboť vrtulník libereckých záchranářů zasahoval u jiného pacienta. 

K nehodě došlo u Dolní Černé Studnice.

K nehodě došlo u Dolní Černé Studnice.

Autor: