iDNES.cz

Noční Jablonecko ohrožuje toulavý pes, podle myslivců strhl březí laň

  11:42
Velký pastevecký pes se po nocích toulá okolím Jablonce a podle myslivců už smrtelně napadl březí laň. Město proto shání majitele, který by případnému dalšímu řádění psa učinil přítrž.

Velký osamělý pes sužuje noční Jablonec. | foto: Město Jablonec

Fotopasti opakovaně zachytily velkého pasteveckého psa v Horní Proseči. Podle myslivců má na svědomí březí laň, kterou 8. května nalezli v mokřadu za Pekelskými vrchy.

„Pomozte nám, aby se podobná hrůza už neopakovala. Těžce zraněná laň si musela prožít hrozné chvíle, než ji myslivci v den nálezu po dohodě s orgánem státní správy myslivosti odlovili,“ žádá obyvatele města Petra Němečková z oddělení životního prostředí jabloneckého magistrátu.

Nejkrásnější fotografií přírody se stal snímek s medvědicí bránící mladé

„Pokud byste psa na fotografiích poznali a znáte jeho majitele, informujte nás prosím na telefonním čísle 774 518 038 nebo na e-mailu pnemeckova@mestojablonec.cz,“ upřesňuje Němečková.

Podle ní pes běhá po Proseči minimálně od podzimu loňského roku a vždy sám a v nočních hodinách.

Zároveň město vyzývá všechny majitele psů, aby svá zvířata měli stále pod kontrolou a nepouštěli je v lesích z dohledu na volno. „Nyní je doba, kdy je mnoho samic březích. Nechcete být přece původcem podobného hrůzného činu,“ apeluje na majitele psů Němečková.

Statutární město má vymezené plochy, kde je možné psa na volno pustit. Nachází se v ulici Plynární, na Dolině, Pod Baštou a ve Mšenském parku. Na ostatních pozemcích jsou chovatelé povinni mít své psy na vodítku.

Pes se pohybuje po Horní Proseči a okolí

Pes se pohybuje po Horní Proseči a okolí

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek