Jablonci chybí polovina strážníků, mají covid-19 nebo jsou jen v karanténě

  10:36
V Jablonci nad Nisou chybí kvůli koronaviru polovina strážníků. Několik se jich virem přímo nakazilo a další museli preventivně do karantény. Práce městské policie kvůli tomu podle ředitele v ohrožení není.

„Po pátečních testech provedených na městské policii je šest lidí pozitivních na covid-19,“ sdělil ředitel jablonecké městské policie Roman Šípek a dodal, že v karanténě zůstává dalších patnáct lidí. Celkem u jablonecké policie slouží 47 strážníků.

I přes tyto počty strážníci nepřestávají ve městě vykonávat svoji činnost. 

„Při výkonu své služby všichni dbají na zvýšenou opatrnost, používají roušky, pravidelně ionizují vozy, uniformy a další pomůcky, které při své práci využívají. Pozornost je věnována také samotné budově městské policie, která je též pravidelně ionizována,“ dodal Šípek.

V Jablonci zůstává kvůli koronaviru i nadále zavřený plavecký bazén, protože v něm nemá kdo pracovat.

„Situace v jabloneckém bazénu se nemění, zůstávají dva pozitivní zaměstnanci, dalších osm je v karanténě“, řekl jednatel společnosti SPORT Jablonec Jan Ullmann. 

Podle sdělení Okresní hygienické stanice by se první zaměstnanci mohli začít vracet do práce po 31. červenci. Podmínkou jsou jejich negativní testy. „V tomto případě bychom mohli bazén veřejnosti zpřístupnit od 4. srpna,“ dodal Ullmann.

V Jablonci je okolo padesáti nakažených lidí

Zavřené pro veřejnost zůstávají i jablonecké domovy seniorů U Přehrady a Paseky. Klienti domovů mohou pro kontakt s příbuznými využít například volání přes Skype.

Jablonec je aktuálně ohniskem výskytu covidu-19 v Libereckém kraji. Momentálně je ve městě okolo padesáti nakažených. Podle ředitele Krajské hygienické stanice v Liberci Vladimíra Valenty ale nejde o vážné případy, většina z pozitivně otestovaných má jen mírný průběh nemoci.

„Jde o ztrátu čichu, chuti nebo bolesti v krku,“ zmínil Valenta.

Žádná další opatření krajská hygiena v Jablonci nedoporučila. „Není důvod k žádné panice, vše je pod kontrolou orgánů hygieny. Doporučujeme pouze dodržovat základní hygienická pravidla. Tedy mytí a dezinfekci rukou a dodržování dvoumetrových odstupů. V případě, že na sobě někdo bude pozorovat nějaké příznaky, ať zavolá svému obvodnímu lékaři a prodiskutujte s ním další postup,“ řekl před časem náměstek primátora David Mánek.

Autor: