Úklid Jablonce začne o měsíc dřív, řidiči musejí přeparkovat vozy

  8:24
Zima sice zřejmě neřekla své poslední slovo, přesto se však jablonecká radnice rozhodla, že se již od pondělí 20. března pustí částečně do jarního úklidu ulic. Úklid začne tradičně v centru a skončí v okolí Vrchlického sadů, v případě příznivého počasí potrvá devět týdnů.

ilustrační snímek | foto: MF DNES

„Ačkoliv jarní úklid začne v Jablonci až od 20. dubna, vzhledem k příznivému počasí jsme se s technickými službami dohodli na prvním předmetání,“ vysvětlil jablonecký náměstek Petr Roubíček s tím, že skutečné zahájení jarního úklidu závisí vždy na počasí.

„Zároveň bych rád požádal občany, aby se řídili oznámením o termínu úklidu, který technické služby vždy s předstihem vyvěšují, a přeparkovali včas svá vozidla. Právě to nám totiž každý rok úklid města značně komplikuje.“

Na úklid komunikací a chodníků pamatuje jablonecký rozpočet částkou 17,5 milionu korun. „V té je zahrnutý jak úklid průběžný, tak i ten jarní včetně čištění uličních vpustí, sekání krajnic i úprava zeleně kolem značek,“ popsal Martin Černý, vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu.

Podle jeho slov se postup uklízení jednotlivých lokalit v Jablonci cyklicky posunuje. „Vždy se začíná v centru, k němuž se letos připojí okolí přehrady a ulice Palackého. Následovat bude oblast Vrkoslavic, Dobré Vody a Kokonína, Žižkova vrchu a ulice Na Vršku. Dále se úklid přesune na Bártlův vrch a oblast kolem Novoveské ulice, Proseče, Šumavy a Jabloneckých Pasek. Začátkem května bude následovat oblast Rýnovic, Lukášova a Mšena a vše zakončí úklid kolem nemocnice a Vrchlického sadů,“ vyjmenoval Černý.

Autor: