Nový jablonecký dopravce začal s problémy, zasekl se odbavovací systém

  11:54
Již čtvrtý den cestují lidé v Jablonci nad Nisou a jeho blízkém okolí s novým dopravcem a novými autobusy značky Mercedes. Provoz funguje takřka plynule, ale první den zlobil odbavovací systém.

V Jablonci jezdí nový dopravce. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Podle Luboše Wejnara, ředitele Jablonecké dopravní, která dopravu na Jablonecku koordinuje, se některé chyby daly tušit. 

„Předpokládali jsme, že systém bude vykazovat nějaké chyby a že by odbavení mohlo mít problémy zvláště tam, kde je nedostatečné pokrytí signálem GPS. Ale překvapivě bankovní karty fungovaly. Problémy jsou s odbavením starších karet Opuscard. Dodavatel odbavovacích zařízení však odstranění tohoto problému řeší,“ uvedl na začátku týdne Wejnar.

Nový dopravce, společnost Umbrella Coach & Buses, nasadil do provozu ve městě třicet nízkopodlažních mercedesů vybavených klimatizací a wi-fi sítí. Zhruba za milion pro ně ale musel nakoupit nové informační tabule, protože některé komunikovaly v cizích jazycích.

„V pondělí ráno, jak byly velké mrazy, tak zamrzl jeden autobus na Maxově, takže tam bylo zpoždění dvacet minut, dopravce však autobus nahradil jiným. Jinak na ostatních linkách byla zpoždění do pěti minut,“ dodal k zahájení provozu Wejnar.

Autor: