Chodec plivl na auto, řidiče pak bil a bodl ho do hrudi. Policie hledá svědky

  12:38
Agresivní muž v Liberci plivl na auto, jeho řidiče poté napadl pěstmi a bodl nožem do hrudi. Policisté, kteří incident vyšetřují, nyní prosí o pomoc případné svědky a žádají o záběry z palubních kamer.

Incident se odehrál v sobotu 28. října před druhou hodinou odpoledne. Na světelné křižovatce ulic Kunratická a Jablonecká chodec plivl na bílé Audi A3, které čekalo na zelenou.

„Řidič, který se chtěl dotázat na důvod tohoto jednání, se za chodcem rozjel a zastavil v ulici Kunratická. Místo odpovědi však muž opětovně plivl na auto a vystoupivšího řidiče dvakrát udeřil do obličeje a zasadil mu bodnou ránu nožem do hrudníku,“ říká policejní mluvčí Klára Jeníčková.

Zraněného řidiče převezli záchranáři do Krajské nemocnice v Liberci. Policisté nesdělili, jestli agresora zadrželi, nebo po něm stále pátrají. Neupřesnili ani, jestli znají jeho totožnost.

Incident se odehrál na křížení ulic Jablonecká a Kunratická.

Incident se odehrál na křížení ulic Jablonecká a Kunratická.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Nyní žádají případné svědky o pomoc při vyšetřování okolností a příčin incidentu.

„Přijmeme veškerá svědectví počínaje zastavením vozidel na světelné křižovatce ulic Kunratická a Jablonecká až po samotné fyzické napadení. Zároveň přijmeme záznamy z palubních kamer automobilů, které událost zaznamenaly,“ dodává mluvčí. Svědci se mohou hlásit na lince 158 nebo na služebně Liberec – Vápenka.

Podobný případ se odehrál v březnu letošního roku v Blovicích na Plzeňsku. Při sporu na ulici, do kterého byli zapleteni čtyři muži, bodl Jiří Pelc jednoho z nich nožem do hrudníku. Soud mu vyměřil 13 let vězení.

Recidivista dostal za bodnutí nožem do hrudníku 13 let (26. října 2023)

26. října 2023

Autor: