Muži zásobovali sever Čech pervitinem, policie u nich našla i kradená kola

  9:36
Dva distributory pervitinu zadrželi kriminalisté z libereckého Toxi týmu. Muži ve věku 26 a 36 let zásobovali závislé a dealery na Hrádecku, Chrastavsku a Liberecku.

Policistům se podařilo zadržet distributory při akci pod krycím názvem OBI. Na případu pracovali kriminalisté několik měsíců. Podařilo se jim rozkrýt distribuci nejen pervitinu, ale i extáze a marihuany.

Fotogalerie

„Pro pervitin jezdili oba muži téměř denně do sousedního Polska. Při domovní prohlídce zajistili kriminalisté minimálně 300 gramů pervitinu, což odpovídá množství pro tři tisíce dávek. Kromě pervitinu zajistili dále několik desítek kusů tablet extáze s účinnou látkou MDMA, dále větší množství marihuany a také peníze pocházející z distribuce. Během domovní prohlídky se podařilo kriminalistům zajistit také odcizená jízdní kola,“ zmínil mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Oba muži jsou nyní obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Starší trestnou činnost páchal ve značném rozsahu a mladší byl v minulosti za obdobný skutek pravomocně odsouzen, oběma proto hrozí vězení od dvou do deseti let.

Případ není do současné doby uzavřen, kriminalisté na něm i nadále pracují. Starší z mužů skončil ve vazbě, mladší je na svobodě.

Tento případ vystihuje aktuální situaci na Liberecku. Pervitin užívaný konzumenty pochází z velké části ze sousedního Polska, kde je v příhraničí vyráběn polskými výrobci,“ uvedl Pavel Folprecht, vedoucí Toxi týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. 

Autor: