Pražská kráska vyjela do libereckých ulic, fanoušky tramvají bude těšit rok

  8:50
Do ulic centra města vyjela netradiční historická tramvaj. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) ji má zapůjčenou na jeden rok z muzea pražského dopravního podniku, kde nyní probíhá stavba nových výstavních hal pro muzejní autobusy a užitková vozidla.

Historickou tramvajovou soupravu půjčil do Liberce ze svého muzea Dopravní podnik hlavního města Prahy. | foto: DPMLJ

„S kolegy z pražského podnikového muzea dlouhodobě spolupracujeme. Nezanedbatelná je například jejich pomoc při rekonstrukcích historických tramvají v Liberci, ať již v podobě konzultací či poskytnutím náhradních dílů. Je to ocenění naší činnosti, že nám soupravu do Liberce zapůjčí na celý rok,“ řekl předseda spolku Boveraclub Tomáš Krebs.

„Bez spolupráce s DPMLJ a podpory ze strany kraje by se ale zápůjčka nepovedla,“ podotkl.

Zapůjčený motorový vůz vyrobený firmou Ringhoffer je z roku 1915, vlečný vůz stejné značky je o 15 let mladší. Od 90. let jsou oba v pražské flotile historických tramvají, které jsou určené pro pravidelný a komerční provoz jako duplicitní k těm, jež jsou umístěné v expozici střešovického muzea.

Dopravní podnik bude tramvaj využívat v průběhu roku po celé tramvajové síti, a to především během dnů státních svátků. Dále bude k vidění například každou sobotu během letních prázdnin nebo při příležitosti dne otevřených dveří DPMLJ 14. září 2024.

Autor: