VIDEO: Pod převrácenou čtyřkolkou zůstal řidič, letěl pro něj vrtulník

  21:12
Muž a žena se zranili při havárii čtyřkolky v Novinách pod Ralskem. Čtyřkolka se při jízdě zalesněným kopcem převrátila a muže uvěznila. Vyprostit ho museli až hasiči. Oba pasažéry pak z těžko přístupného místa transportoval vrtulník. Havárii vyšetřuje policie.

Čtyřkolka havarovala v těžko přístupném terénu na kopci Lipka ve středu kolem půl páté odpoledne. Na místě jako jedni z prvních zasahovali hasiči.

„Jednalo se o osobu uvázlou pod čtyřkolkou,“ přiblížila zastupující mluvčí hasičů Eva Klímová. Hasiči pomohli řidiče čtyřkolky vyprostit a do příletu vrtulníku se postarali i o ženu, které rovněž cestovala na čtyřkolce a při nehodě z ní spadla.

Vrtulník následně v podvěsu oba zraněné přenesl z místa nehody na blízké fotbalové hřiště.

„Žena utrpěla lehké zranění a po přeložení do sanitky jsme ji převezli na traumatologii v českolipské nemocnici. Muž utrpěl středně těžké poranění. Letecky jsme ho transportovali do liberecké nemocnice na traumacentrum,“ upřesnil mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Událost nyní vyšetřují policisté. „Vzhledem k tomu, že zranění utrpěla i spolujezdkyně, jsme zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ doplnila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Čtyřkolka havarovala na kopci Lipka.

Čtyřkolka havarovala na kopci Lipka.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: