Pes spadl ze zříceniny hradu, z římsy nad propastí ho dostali hasiči

  11:50
Hasiči na Českolipsku zachránili v pátek v podvečer psa, který sklouzl na skalní římsu zříceniny hradu Fredevald, nazývaného též Pustý zámek. Pes se naštěstí zachytil včas a nespadl do srázu hlubokého třicet metrů. Na římsu pro něj slezl profesionální hasič .

Hasiči zachránili psa, který sklouzl na římsu zříceniny hradu Fredevald (Pustý zámek) na Českolipsku (19. dubna 2019). | foto: Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje

„Po příjezdu jsme vystoupali na vyhlídku zříceniny hradu. Provedli jsme uvázání kotevního bodu a navázání lezce, který slezl pro pejska zhruba o dva metry níže a vytáhl ho nahoru,“ popsal Pavel Vlasák z lezecké skupiny hasičů z České Lípy. 

Pod skalní stěnou vede železniční trať. Pokud by se pro psa spustil laik, mohl by se na skále dostat do smrtelného nebezpečí. Fredevald leží na pomezí Libereckého a Ústeckého kraje.

Záchrana psa

Záchrana psa

Na operační linku hasičů si o pomoc zavolali lidé v pátek před sedmnáctou hodinou.

Ke zřícenině hradu vyrazili nejen hasiči z České Lípy, ale i hasiči Ústeckého kraje ze stanice Česká Kamenice a poté dobrovolní hasiči z Kamenického Šenova.

Fredevald (Pustý zámek)

Fredevald (Pustý zámek)

Autoři: ,