Policii se přihlásil svědek, který byl u pádu dívky z lanovky v Harrachově

  9:36
Policii se přihlásil svědek, který byl začátkem ledna přímo u pádu šestileté dívky z lanovky v Harrachově. Jde o Němce, s holčičkou a její babičkou seděl na sedačce. Dívka se nyní již z vážných zranění postupně uzdravuje.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Otakar Grusser

Dívka z lanovky spadla 5. ledna a skončila s těžkým zraněním na traumatologii v Praze. Cizince, který s ní a její babičkou na lanovce jel, se policii na místě nepodařilo sehnat. Kvůli jeho důležitému svědectví tak po něm vyhlásili pátrání.

„Na základě výzvy zveřejněné v německých médiích se na policejní služebně v západosaském městě Werdau přihlásil minulý týden klíčový svědek pádu,“ potvrdila nyní policejní mluvčí Ivana Baláková. 

Jde o osmapadesátiletého Němce, který si k dívce a její babičce na společnou čtyřsedačku přisedl zcela náhodně. 

„Jeho svědectví nám přineslo důležité informace o odjezdu dívky ze stanice lanové dráhy. Policisté ve Werdau ho už vyslechli a překlad má nyní k dispozici vyšetřovatelka, která případ dokumentuje,“ dodala Baláková. 

Podle informací iDNES.cz je dívka mimo ohrožení života a pokud se bude vše vyvíjet jako dosud, neměla by mít vážnější trvalé následky.

Autor: