iDNES.cz

Dealer prodával drogy z okénka, zájemci k němu chodili jako do fastfoodu

  13:56
Policisté zadrželi muže z Frýdlantska, který prodával pervitin a marihuanu. Drogy vydával z okénka, ke kterému přicházeli zájemci jako do rychlého občerstvení. Nyní mu hrozí až deset let vězení.

Při domovní prohlídce kriminalisté nalezli předpřipravené prodejní zboží v podobě více jak 200 gramů marihuany a pervitinu | foto: Policie ČR

Policisté muže odhalili při akci Pilka, na které spolupracovali s krajským Toxi týmem.

„Hlavním obchodním artiklem a vlastně jedinou výdělečnou činností dvaačtyřicetiletého muže byl od roku 2018 prodej omamných a psychotropních látek. Recidivista se věnoval této protiprávní činnosti i přesto, že již byl v minulosti rozsudkem okresního soudu uznán vinným ze spáchání obdobné trestné činnosti,“ říká policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Prodeje se v drtivé většině uskutečňovaly přes výdejní okénko, ke kterému přicházeli klienti.

„Takřka kdokoli měl zájem, ať již o marihuanu nebo pervitin, přispěchal k okénku mužova bytu a tak, jako například funguje výdej hamburgerů ve fastfoodu, fungoval i prodej omamných a psychotropních látek,“ popisuje Robovský.

Kriminalisté zmapovali na více jak tři stovky prodejů drog. „Při domovní prohlídce nalezli nejen finanční hotovost, ale také připravené prodejní zboží v podobě více jak 200 gramů marihuany a pervitinu,“ dodává mluvčí.

Obviněný je ve vazbě. Policisté ho podezřívají z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to mu hrozí až deset let ve vězení.

Autor:
zpět na článek