Frontman Krucipüsku boural při předjíždění kolony, je mimo ohrožení života

  14:22
Frontman liberecké kapely Krucipüsk Tomáš Hajíček havaroval na motorce v momentě, kdy předjížděl kolonu a do cesty mu vjelo jiné auto. Nehoda se stala nedaleko Mělníka, muzikanta z místa transportoval vrtulník do Prahy, nyní je mimo ohrožení života. Policisté nehodu vyšetřují.

Tomáš Hajíček z kapely Krucipüsk na Majálesu Liberec (27. května 2023) | foto: Jan Pešek, MF DNES

Tomáš Hajíček havaroval v pondělí ráno a přivodil si vážná zranění. Nehodu nedaleko města Mělník potvrdil pro magazín Headliner jeho syn Tomáš Hajíček mladší. Podle něj je jeho otec mimo ohrožení života.

Nehoda se stala v pondělí 15. dubna krátce před desátou hodinou dopoledne v katastru obce Byšice na 65,5. kilometru silnice I/16. Podle policejní mluvčí tu motorkář narazil do osobního vozu, který mu vjel do cesty.

„Na vozovce probíhala údržba, na komunikaci se proto tvořila kolona. Řidič osobního vozu začal kolonu předjíždět a následně se chtěl zařadit. Zezadu do něho narazil řidič na motorce, který také předjížděl kolonu,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Kapela Krucipüsk ruší představení, její frontman havaroval na motorce

Podle Tomáše Hajíčka mladšího jeho otec po střetu s vozidlem ještě narazil do kamionu. Policisté příčinu nehody vyšetřují. Ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu, celková škoda je zhruba 160 tisíc korun.

Na místě zasahovali i středočeští záchranáři. „Pacient utrpěl poranění hlavy a pohmožděniny hrudníku. Po ošetření byl transportován letecky do Ústřední vojenské nemocnice,“ řekla mluvčí záchranářů Monika Nováková.

Motorkář musí manévr včas přerušit

Podle instruktora liberecké motoškoly Lukáše Kobery jsou motocyklisté předjíždějící kolony běžným jevem. „Motorkáři často kolony přijíždějí, což je oficiálně nelegální, ale neoficiálně se to víceméně toleruje, dělají to snad všichni motorkáři,“ sdělil redakci iDNES.cz Kobera.

„V obecné rovině platí, že když chci začít předjíždět, tak se musím přesvědčit, jestli nějaké vozidlo přede mnou nedává směrovku doleva a nechystá se odbočit. Když vidí, že někdo bliká doleva, nemůžu začít předjíždět. Opačně platí, že když chci začít vybočit doleva, musím se napřed podívat do zrcátka, jestli nejsem předjížděn.“

Hajíček havaroval v katastru obce Byšice na Mělnicku.

Hajíček havaroval v katastru obce Byšice na Mělnicku.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Podle Kobery budou policisté u motorkáře nejspíš řešit nebezpečný způsob jízdy. „Dost možná jel kolem kolony rychle. Když se objíždí stojící kolona, musí člověk dodržovat takovou rychlost, aby ten manévr dokázal přerušit.“

Kobera tvrdí, že motorkář musí počítat s chybou jiných řidičů. „Když už bych se pustil do předjíždění kolony, ať už stojící, nebo jedoucí, musím jet takovým způsobem, aby mě chyba jiného řidiče nepoškodila.“

Tomáš Hajíček je dlouholetým fanouškem jízdy na motorce. Hudebník a frontman kapel Tři sestry a Hagen Baden Lou Fanánek Hagen v písni Kawasaki dokonce zpívá: Nad Libercem sněží, je to hnusnej kraj, Tomáš Hájíček je však svěží motorkář. Jezdit v zimě může, soli je odolný, dva metry těla, voblek z kůže bytelný.

Autor: