Putovní festival se vrací, pod hrady zahrají Mirai nebo Chinaski

  11:50
Putovní festival Hrady CZ se letos vrací v plné síle. Po covidové pauze své návštěvníky v průběhu léta přivítá znovu na osmi hradech na území Čech a Moravy. Chybět tak nebude ani zastávka na Bezdězu, která dvouměsíční hudební tažení zakončí.

Na Hradech letos zahraje i kapela Mirai. | foto: Jan Pešek, MF DNES

Hudební přehlídka fanouškům nabídne kapely Rybičky 48, Chinaski, Divokej Bill, Mig 21 nebo Mirai či interprety Pokáče nebo Annu K. a další kapely a hudebníky.

Festival odstartuje v pátek 15. července tradičně na hradě Točník a dále se každý následující pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a své letošní putování zakončí 2. a 3. září na Bezdězu.

Partnerem festivalu je Národní památkový ústav, v ceně sobotní vstupenky je tak na každé ze zastávek i vstup na prohlídkové okruhy hradu.

„Jsme rádi, že můžeme letos návštěvníky opět přivítat jak v areálech festivalu, tak i v ojedinělém prostředí osmi hradů po celé České republice. Právě možnost spojení hudebního zážitku s návštěvou památek je to, co už sedmnáct let dělá festival Hrady CZ jedinečným,“ říká jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták.

Program všech zastávek festivalu je stejný, jen na hradě Veveří vystoupí místo kapely Mig 21 exkluzivně zpěvák David Koller.

V průběhu léta budou moci fanoušci festivalu Hrady CZ po celé České republice dále zhlédnout koncerty takových kapel a interpretů, jako jsou Vypsaná fixa, Xindl X, Trautenberk, Visací zámek, UDG, Botox či Realita.

Festivalové koncerty se odehrají vždy pod širým nebem na loukách v blízkosti hradů. Součástí areálů bude sportovní hřiště pro děti, aby si hudební atmosféru spojenou s památkami mohly užít celé rodiny.

Ubytování jako v hotelu

Chybět nebude ani páteční karneval s vyhlášením nejlepších masek. „K hradnímu festivalu patří neodmyslitelně rej masek, proto vyzývám návštěvníky, ať se zúčastní našeho tradičního karnevalu o ceny. Hrady CZ jsou zpět v plné síle, pojďme to společně oslavit,“ dodává spoluorganizátor Viktor Souček.

Festival Hrady CZ také pokračuje s ojedinělou nabídkou ubytování v areálu. „Návštěvníci mohou za úplatu opět využít takzvaný VIP kemp PLUS v ‚hotelové‘ kvalitě v ceně s postaveným stanem, dvěma karimatkami a dvěma spacáky připravenými na okamžité přespání,“ přibližuje za pořadatele Martina Chvojková Reková.

Návštěvníci mohou využít i placené VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma.

Autor: