Řidič se v protisměru srazil s autem na sekání trávy, na místě zemřel

  16:34
Řidič osobního auta nepřežil ve čtvrtek ráno na Liberecku srážku s protijedoucím vozidlem sekajícím trávu u silnice. Policisté vyšetřují, proč řidič osobáku vjel do protisměru.

Řidič vjel do protisměru a srazil se s autem na sekání trávy. (1. června 2023) | foto: Policie ČR

Tragická nehoda se stala kolem tři čtvrtě na osm. Po silnici druhé třídy projížděl osobní vůz Volkswagen Touran od Jablonného v Podještědí na Mimoň.

„U obce Postřelná ze zatím nezjištěného důvodu jeho řidič vyjel do protisměru, ve kterém se právě pohybovalo velmi nízkou rychlostí nákladní údržbové vozidlo značky Mercedes Benz, které sekalo trávu u silnice,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Řidič volkswagenu vjel pod hydraulické rameno údržbového zařízení a při nárazu do něj utrpěl zranění, kterému na místě nehody podlehl.

14. ledna 2023

„Osobní auto, ve kterém cestoval sám, ještě následně v motorové části začalo hořet. Důvod, proč řidič volkswagenu vyjel do protisměru, včetně dalších souvisejících okolností tragické nehody se snažíme zjistit,“ zmínila mluvčí.

V letošním roce zemřelo na silnicích Libereckého kraje už sedm lidí, v loňském roce za stejné období čtyři.

Řidič havaroval u obce Postřelná na Liberecku.

Řidič havaroval u obce Postřelná na Liberecku.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: