Mladý a nepřipoutaný řidič riskantně předjížděl a vyletěl z auta na silnici

  17:16
Riskantní a nesmyslné předjíždění na plné čáře se málem stalo osudným mladému řidiči v Lučanech nad Nisou. Při smyku doslova vylétl nepřipoutaný z auta na silnici.

Fotografie z místa nehody v Lučanech nad Nisou. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek po půl sedmé ranní.  Pětadvacetiletý řidič jel s vozidlem Škoda Octavia ve směru od centra Lučan do Jablonce nad Nisou a předjížděl kolonu vozidel v místě, kde je předjíždění zakázáno plnou nepřerušovanou čárou- Navíc tak činil přes přechod pro chodce a ještě neměl dostatečný výhled před sebe, aby se mohl včas bezpečně zařadit.

V okamžiku, kdy se snažil zařadit před první předjížděné vozidlo, dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk a narazil do protijedoucí Hondy Civic, kterou řídila 46letá žena. „Vůz Honda byl vlivem tohoto střetu odražen na svodidla a dále ještě na za ním jedoucí vozidlo Peugeot Boxer. Řidič škodovky nebyl během jízdy připoután a po nárazu vypadl z vozidla na vozovku a utrpěl zranění, se kterým byl převezen posádkou zdravotnické záchranné služby na traumacentrum liberecké nemocnice,“ uvedla mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová. 

Podle ní zranění utpěla i řidička hondy a z místa odjela sanitkou do nemocnice v Jablonci. „Charakter zranění obou dvou a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření,“ doplnila mluvčí.

Vzhledem ke zranění policisté nemohli na místě provézt dechovou zkoušku a ke zjištění alkoholu si v nemocnicích vyžádali odběr krve. U řidiče Peugeotu policisté alkohol vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Předběžná výše způsobené škody je 210 tisíc korun.

„Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uzavřela Sochorová. 

Autor: