Rasisto, vyslechl si Okamura v Liberci od Romů. Sám jsem šikmooký, bránil se

  18:08
Demonstraci proti vládě dnes odpoledne uspořádalo v Liberci hnutí SPD. U libereckého kulturního domu se sešlo několik stovek lidí, kteří přišli vyjádřit svou nespokojenost s opatřeními, které oznámila současná vláda v rámci konsolidačního balíčku.

Hlavním řečníkem byl předseda hnutí SPD Tomio Okamura, který opakovaně vyzýval k demisi Fialovy vlády a apeloval na občany, aby přišli k volbám, které se budou konat v příštím roce.

Okamura mimo jiné také nabádal odbory ke stávce nebo označil Fialovu vládu za vlastizrádnou v souvislosti s podpisem smlouvy o obranné spolupráci s USA, kterou včera v Pentagonu podepsala ministryně obrany Jana Černochová.

Na shromáždění dorazila i skupinka Romů, kteří se proti předsedovi hnutí ostře vymezovali. Okamuru během protestů nazvali rasistou. Ten se ze začátku neúspěšně snažil zjednat klid, aby mohl promlouvat ke shromážděným.

„Podívejte se na mě, na můj obličej. Já nejsem rasista, na mě v dětství pokřikovali že jsem šikmooký, také jsem terčem projevů nenávisti,“ odpověděl na to Okamura.

Na shromáždění také promluvili i další členové SPD, například Radim Fiala nebo Jaroslav Foldyna, a předsedkyně hnutí Trikolora Zuzana Majerová.

Autor: