iDNES.cz

V potoce ve Cvikově zemřel bezdomovec, jeho známý šel místo pomoci spát

  16:26
Policisté vyšetřují smrt bezdomovce, který v pátek spadl do Boberského potoka ve Cvikově. Podezírají jeho známého, se kterým konzumoval alkohol. Ten se údajně snažil svého kamaráda vytáhnout, ale nakonec šel spát.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Marek Podhora, MAFRA

Pětapadesátiletý bezdomovec spadl do Boberského potoka v pátek 25. září kolem osmé hodiny večerní. Na místo přivolal policisty muž, který se o údajném pádu bezdomovce dozvěděl z doslechu. 

„Když jsme koryto potoka následně prohledali, nalezli jsme v něm bezvládné tělo tohoto muže, který už bohužel nejevil známky života. Žádná závažná viditelná zranění na sobě neměl a ke zjištění příčiny jeho úmrtí nařídil vyšetřovatel provést soudní pitvu, která proběhne ve středu,“ zmínila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policie zatím podezřívá z neposkytnutí pomoci mužova známého z komunity bezdomovců, v jehož přítomnosti do potoka spadl.

„Oba byli toho večera pod vlivem alkoholu. Podezřelý se ho údajně pokusil vytáhnout z hlubokého a strmého koryta ven, ale protože to bylo pro něj ve tmě obtížné, ponechal ho v potoce samotného a šel spát, aniž by mu alespoň nějakou pomoc přivolal,“ dodala mluvčí. 

Autor:
zpět na článek