VIDEO: Cisterna se při vyprošťování zřítila na zaparkovaná auta

  11:00
Ničivé následky měla snaha vyprostit uvázlou cisternu ve Stráži nad Nisou. Plně naložená cisterna, se kterou se slovinský řidič ztratil cestou do průmyslové zóny v Liberci, se při vyprošťování zřítila na odstavená auta pod srázem.

Slovinský řidič cisterny vjel na úzkou silničku, navíc v protisměru, ve Stráži nad Nisou v pondělí kolem osmé hodiny ráno. Při stoupání uvázl nad strmým svahem.

Na místo přivolaní hasiči ale nemohli pomoci. „Slovinská firma si to (vyproštění) od začátku chtěla jet ve vlastní režii. My jsme měli jenom zjistit, zda unikají provozní kapaliny,“ uvedl zastupující mluvčí hasičů Jan Přerovský.

„Oni měli kamion zajištěný oproti náletovým stromům. Co tam prováděli potom, když jsme odjeli, to vůbec netušíme,“ dodal Přerovský.

Video zachycuje situaci v momentě, kdy se několik desítek tun vážící cisterna bokem sune ze svahu na tři zaparkovaná auta. Ta stála na pozemku místního autoservisu.

Podle serveru Pro Stráž cisterna obsahovala 44 tun granulátu. Řidič údajně důvěřoval navigaci, která ho měla dovést k nedaleké průmyslové zóně.

Vyprošťovací práce by měly znovu začít dnes. Komplikací ale může být Ostašovský potok, který místem protéká a hrozí tak jeho kontaminace provozními kapalinami.

Cisterna uvázla v úzké uličce nedaleko průmyslové zóny.

Cisterna uvázla v úzké uličce nedaleko průmyslové zóny.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: