iDNES.cz

Zloděj vybral zlatnictví za hluku ohňostrojů, v opilosti lup poztrácel

  14:06
Policisté dopadli zloděje, který v prvních minutách nového roku rozbil výlohu zlatnictví v České Lípě a odnesl si plata s prsteny. Recidivista se ke krádeži přiznal a část lupu odevzdal. Některé prsteny ale během noci poztrácel v ulicích města.

Část prstenů, které si zloděj odnesl z českolipského zlatnictví. | foto: Policie ČR

Muž se do zlatnictví v Moskevské ulici v České Lípě vloupal zhruba 25 minut po půlnoci Nového roku, kdy v ulicích panovalo bujaré veselí. Šlo tak o první letos zaznamenaný trestný čin v Libereckém kraji. 

Při krádeži rozbil výlohu, ze které odcizil několik plat s celkem 254 prsteny z chirurgické oceli v celkové hodnotě kolem 60 tisíc korun. 

Z lupu se ale neradoval příliš dlouho. „Kriminalisté ho 36 hodin po spáchání činu vypátrali a předběžně vyslechli. Podezřelý se jim pod tíhou důkazů k vloupání přiznal,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Muž dobrovolně vydal 153 prstenů, zbytek poztrácel cestou ze zlatnictví.

„Jedenáct prstenů jsme v okolí zlatnictví na chodníku našli při ohledání místa činu,“ zmínila Baláková s tím, že muž byl při vloupání opilý. Další prsteny zmizely neznámo kde.

Policisté dále zjistili, že se jedná o jedenáctkrát pravomocně odsouzeného pětačtyřicetiletého muže z Prahy. V České Lípě nyní bydlí na jedné z ubytoven kvůli práci, kterou si na Českolipsku našel. Za krádež mu hrozí až tři roky ve vězení.

Autor:
zpět na článek