iDNES.cz

Výstřel z bytu zasáhl chodce. Policie zadržela mladistvého, má rád zbraně

  16:28
Kriminalisté v České Lípě vyšetřují střelbu na sídlišti. Muže na ulici zasáhla do nohy střela, která proletěla oknem jednoho z bytů. Policisté zadrželi podezřelého, kterému je údajně patnáct let a má zálibu ve střelných zbraních.

ilustrační snímek | foto: Jan Pešek, MF DNES

S informací o podivné střelbě přišla jako první televize CNN Prima NEWS. Podle ní vyletěla kulka z jednoho z bytů na sídlišti v České Lípě a zasáhla do nohy mladého muže. Ten následně zůstal ležet na zemi se středně těžkým poraněním.

„V současné době v České Lípě šetříme případ, v rámci kterého jsme již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Vzhledem ke skutečnosti, že účastníkem tohoto trestního řízení je mladistvá osoba, nebudeme dle zákona k tomuto případu poskytovat žádné další informace,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Podle zjištění televize by měl být střelcem teprve patnáctiletý hoch se zálibou ve střelných zbraních. „On si vyráběl vlastní zbraně, kolikrát nám to ukazoval, byl v tom docela dobrý,“ řekla reportérovi dívka, která přišla na místo krátce po střelbě.

Za jakých okolností zbraň vystřelila, není jasné. Případem se i nadále zabývají českolipští kriminalisté.

S neznámým střelcem se potýkali v březnu letošního roku i hasiči v liberecké čtvrti Machnín. Útočník pálil na jejich hasičárnu a několika střelami rozbil okna.

29. března 2023

Autor:
zpět na článek