Česká Lípa bude s obyvateli řešit, jak se má město dále rozvíjet

  7:10
Nejdůležitější dokument, který určí, kam bude město směřovat v následujících deseti letech, připravuje Česká Lípa. Rozjely se přípravy na novém Strategickém plánu rozvoje města na roky 2025–2034. Město chce 18. dubna od 16 hodin v KD Crystal uspořádat veřejné setkání, kde se zeptá na názor obyvatel.

ilustrační snímek | foto: Město Česká Lípa

„Nyní probíhají jednání pracovních skupin, které jsou složené z odborníků na danou oblast ze strany úřadu, zastupitelů a odborné veřejnosti. Závěry těchto skupin využijeme pro tvorbu konečného dokumentu. Stejně důležitý bude názor veřejnosti, protože takto důležitý dokument nechceme a ani nemůžeme bez názorů, podnětů a návrhů občanů kvalitně připravit,“ poznamenala starostka města Jitka Volfová.

Platnost starého dokumentu končí v letošním roce, a proto je třeba připravit nový.

Plán rozvoje zahrnuje všechny oblasti, od sportu, kultury, cestovního ruchu po dopravu, urbanismus a údržbu města. Důležitý je především pro možné získávání dotací a také pro sestavování akčních plánů města.

„Kromě veřejného setkání chystáme také několik anket, do kterých se budou moci zapojit všichni, kteří třeba nemohli přijít na veřejné setkání,“ dodal českolipský místostarosta Martin Brož.

Konečnou podobu by měl dokument získat na podzim. Schválený bude českolipskými zastupiteli zřejmě do konce letošního roku.

14. září 2023

Autor: