Řidič usnul cestou z noční směny a srazil se s náklaďákem, tři lidé se zranili

  10:08
Tři lidé utrpěli zranění při ranní nehodě v České Lípě. Řidič auta, který vezl dva spolujezdce z Mladé Boleslavi, usnul na volantem a čelně se srazil s protijedoucím nákladním vozem. Řidiče osobního vozu transportoval vrtulník do nemocnice. V té skončili i oba spolujezdci.

V České Lípě se srazil osobní vůz s nákladním. | foto: Policie ČR

Osobní vůz Ford Focus se s nákladním mercedesem střetl na silnici I/9 v České Lípě před sedmou hodinou ráno.

„Ford ráno vyjel z Mladé Boleslavi. Posádka se po noční směně vracela do České Lípy. Pětačtyřicetiletý řidič náhle usnul za volantem a přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním vozem,“ sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Náraz byl tak silný, že se osobní automobil přetočil o 180 stupňů. V autě cestovali i osmnáctiletý a devatenáctiletý spolujezdec.

„Řidič utrpěl vážné zranění, se kterým byl letecky transportován do nemocnice, oba jeho spolujezdce tam převezla sanita,“ dodala policejní mluvčí. Hlavní tah policie na několik hodin uzavřela, na místě však zůstal odstavený nákladní vůz, který musí řidiči opatrně objet.

Silnice mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou patří mezi úseky častých dopravních nehod. Například v roce 2018 se u Doks na Českolipsku střetl kamion s osobním vozem. Řidič auta a jeho spolujezdkyně na místě zemřeli, další ženu se snažili záchranáři oživovat, ale marně. Další dva spolucestující skončili ve vážném stavu v nemocnici. Podle policie byli zemřelí ve věku od 23 do 27 let.

Nehoda se stala na hlavním tahu vedoucím Českou Lípou.

Nehoda se stala na hlavním tahu vedoucím Českou Lípou.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: