V České Lípě spadlo lešení na projíždějící auto, policie hledá viníka

  18:04
V České Lípě spadlo v pondělí odpoledne lešení na projíždějící auto a poškodilo ho. Pád lešení nikoho nezranil. Policie věc vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

V České Lípě spadlo lešení na projíždějící auto. | foto: Policie ČR

Lešení, které krylo demolici starého domu v Moskevské ulici, se zřítilo po půl druhé odpoledne. Mělo bránit sutinám před dopadem na chodník a silnici.

„Ve 13:36 jsme přijali oznámení, že lešení spadlo na chodník a do silnice,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Lešení měřilo zhruba šest metrů na výšku a devět metrů na délku.

V tu chvíli po silnici projížděl osobní automobil. „Lešení dopadlo na levý bok zánovního vozu Škoda Karoq a způsobilo škodu minimálně 100 tisíc korun,“ přiblížila mluvčí.

Moskevská ulice je podle Balákové v tuto dobu vysoce vytížená a pohybuje se na ní množství aut a chodců.

Místo nyní ohledávají policisté. Na pomoc si povolali i psa s psovodem. Pád lešení vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Lešení se zřítilo v Moskevské ulici.

Lešení se zřítilo v Moskevské ulici.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: