Začala stavba koupaliště v České Lípě, vlek na vodní lyže zůstane v provozu

  16:28
V České Lípě začala stavba koupaliště v Dubici, hotovo by mělo být před začátkem koupací sezony v roce 2024. V průběhu stavby bude v areálu i nadále v provozu vlek na vodní lyže.

Budoucí podoba koupaliště | foto: vizualizace CL EVANS

„Jedná se o historický okamžik. O stavbě koupaliště se v České Lípě mluví pětadvacet let a nyní se podařilo stavbu koupaliště skutečně zahájit. Věřím, že až koupaliště dokončíme, stane se velmi navštěvovaným místem ve městě,“ uvedla starostka města Jitka Volfová.

„S přírodním areálem v Dubici ale ještě nekončíme, plánujeme zde další úpravy. Chceme tu postavit oficiální karavanová stání, opravit hřiště na minigolf a louku, která je naproti tomuto hřišti, upravit na tábořiště a piknikovou louku. V rámci placeného areálu dostavíme hřiště na beach volejbal. Počítáme i se zachováním vleků na vodní lyže, které dostanou nové zázemí,“ doplnila.

Areál s venkovními bazény, vodními atrakcemi a tobogánem stojí v prostoru, který je mimo aktivní záplavovou zónu. V areálu vyroste brouzdaliště pro děti, hlavní bazén s vodními atrakcemi a dvěma pětadvacetimetrovými drahami pro plavání, tobogán, převlékárny, sociální zázemí a občerstvení s dětským koutkem.

Kapacita placeného areálu bude 855 návštěvníků. V rámci stavby koupaliště město postaví také nové molo na písčité pláži a vybuduje nové zázemí pro návštěvníky, kteří budou využívat vodní vlek.

Koupaliště bude provozovat příspěvková organizace Sport Česká Lípa. Mimo placený areál využijí lidé písčitou pláž, louku u nástupu na vlek na vodní lyže, minigolf a louku naproti minigolfu. Volně přístupné bude i parkoviště v areálu.

Veřejně přístupné by i nadále mělo být 3D bludiště. Občerstvení by mělo obsluhovat jak návštěvníky uvnitř areálu nově budovaného koupaliště, tak i návštěvníky mimo tento placený areál.

Zakázku na stavbu koupaliště v Dubici získalo sdružení firem Společnost Metrostav DIZ s.r.o. + CL EVANS s.r.o. za nabídkovou cenu 242,4 milionů korun bez daně.

Autor: