iDNES.cz

Bobr se toulal po autobusovém nádraží v Liberci, strážníci ho lapili tyčemi

  12:42,  aktualizováno  14:39
Zhruba patnáctikilový bobr se toulal po libereckém autobusovém nádraží. Přivolaní strážníci museli použít dvě odchytové tyče, aby ho dostali do přepravky. Zaměstnanci záchranné stanice zvíře nakonec vypustili zpátky do řeky Nisy.

Bobr se zatoulal na liberecké autobusové nádraží v pondělí ráno. To leží od koryta Nisy zhruba tři sta metrů, podle městské policie si to ale bobr vykračoval po chodníku od vlakového nádraží.

„Nezdál se vystresovaný, choval se civilizovaně. Když přecházel silnici, tak to dokonce vypadalo, že se rozhlédl,“ uvedla mluvčí libereckých strážníků Daniela Bušková.

Přítomnost bobra v centru Liberce překvapila vedoucí záchranné stanice Archa Ivanu Hancvenclovou.

„Nepřekvapuje nás, když se v centru města procházejí nutrie, ale bobra jsme tu ještě neměli,“ řekla Hancvenclová, která vysekla poklonu strážníkům.

Ti museli na zhruba patnáct kilogramů vážící zvíře použít dvě odchytové tyče. „Odchyt tohoto zvířete není vůbec jednoduchý a může být i velmi nebezpečný. Jeho tělo je navíc zavalité, a tak se nedá příliš chytit do smyčky,“ upozornila vedoucí stanice.

Náročné bylo i jeho přemístění do přepravního boxu v Arše, kam ho strážníci přivezli.

„Po konzultaci s odborníky z Agentury ochrany přírody a krajiny jsme bobra vypustili na Nisu v místech, kde bobří populace žije, a odkud se do města nejspíš zatoulal,“ dodala Hancvenclová.

Podle ní tak šlo o vůbec prvního bobra v Liberci, o kterého se musela postarat. Podobný případ ale řešili strážníci v únoru loňského roku v České Lípě.

Ztracený bobr v noci bloumal mezi domy. Zvíře s policisty spolupracovalo a dokonce přešlo silnici přes přechod.

Bobr se toulal po autobusovém nádraží v Liberci.

Bobr se toulal po autobusovém nádraží v Liberci.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek