Další hromadná bitka v centru Liberce, po dětském gangu se rvali dospělí

  16:38
U další hromadné bitky v centru Liberce zasahovali policisté. Zatímco před necelými dvěma týdny se před Severočeským muzeem poprala skupina dětí, o víkendu se do sebe na Soukenném náměstí brutálně pustili dospělí. Policie incident vyšetřuje jako výtržnictví a prosí o pomoc případné svědky.

Konflikt vypukl v noci na neděli nedaleko music baru Amigos.

„Dne 6. listopadu jsme v brzkých ranních hodinách přijali prostřednictvím linky 158 oznámení o potyčce několika osob na Soukenném náměstí v Liberci. Operační důstojník na místo ihned vyslal několik hlídek policie,“ uvedla policejní mluvčí Adéla Fialová.

Z videa, které koluje po sociálních sítích, je patrné, že šlo o mnohem surovější střet než před dvěma týdny, kdy se dětský gang pustil do dvou chlapců.

Ze zhruba dvouminutového záznamu je patrné, že agresorů i napadených bylo více. Útočníci neváhali kopat své protivníky z výskoku a zasypávat je ranami i poté, co je srazili na zem.

Na záznamu je také slyšet, že mezi účastníky byli cizinci. Jeden z mužů měl na sobě tričko s nápisem Ukraine.

Na místo krátce po začátku videozáznamu dorazili strážníci. Rvačka záhy skončila a autor videa ukončil natáčení.

Policisté incident vyšetřují jako výtržnictví. „V současné době probíhají standardní úkony trestního řízení. Současně na celé události spolupracujeme s městskou policií a dochází k zajišťování a vyhodnocování kamerových záznamů, a to i záznamů, které byly zajištěny na sociálních sítích,“ přiblížila Fialová a vyzvala svědky, aby se přihlásili.

„Žádáme občany, kteří byli svědky události, aby nám pomohli objasnit dějovou linii prostřednictvím svého svědectví. Současně žádáme, aby se přihlásily i osoby, které disponují jakýmkoliv obrazovým záznamem z místa události,“ upřesnila mluvčí.

Svědci se mohou obrátit na policisty osobně na služebně v Krajinské ulici, nebo telefonicky na číslech 974 467 100 a 158.

28. října 2022

Autor: