Předjíždějící zdrogovaný řidič zavinil vážnou nehodu jiného vozu a ujel

  16:44
Těžké zranění utrpěl na Českolipsku řidič vozu značky Audi, proti kterému se vyřítila z protisměru škodovka. Zatímco ohrožený šofér strhl řízení a jeho vůz přistál mimo silnici na střeše, muž ve škodovce ujel.

Vůz audi skončil na střeše v příkopě. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve středu kolem deváté hodiny večer nedaleko hradu Bezděz.

„Po silnici I/38 projížděl od České Lípy na Mladou Boleslav jednatřicetiletý řidič Škody Octavie, když se v úseku mezi Bezdězem a Hlínovištěm rozhodl riskantně předjíždět,“ popisuje událost policejní mluvčí Ivana Baláková.

Když řidič předjížděcí manévr zahájil, v protisměru se od Mladé Boleslavi objevil vůz Audi A6.

„Jeho šestadvacetiletý řidič ve snaze vyhnout se čelnímu střetu s octavií strhl řízení vpravo a vyjel mimo silnici. Tam se pak audi převrátila na střechu,“ přibližuje Baláková.

Při tom se zranili dva pasažéři, které sanita převezla do českolipské nemocnice.

Řidič musel na operaci

„Tamní lékaři ještě v noci těžce zraněného řidiče z vozu audi museli operovat a hospitalizovali ho na jednotce intenzivní péče. Jeho devatenáctiletý bratr z nehody vyvázl se spíše lehčím zraněním,“ upřesňuje Baláková.

Řidič octavie po incidentu pokračoval v jízdě dál bez zastavení. Následně ho však vypátrali policisté. Na jejich výzvu se podrobil dechové zkoušce, která ukázala negativní výsledek.

Pozitivně ale vyšel orientační test na drogy. „Kolik omamných látek v sobě měl, to ukáže laboratorní rozbor krve, kterou mu lékař odebral v mladoboleslavské nemocnici,“ zmínila mluvčí.

Řidič octavie u výslechu připustil, že audi při předjíždění omezil, ovšem popřel, že by věděl o jeho následné havárii. Nehodou se nadále zabývají kriminalisté.

Nehoda se stala mezi Bezdězem a Hlínovištěm.

Nehoda se stala mezi Bezdězem a Hlínovištěm.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: