Bedřichov a Pustevny jsou přeplněny auty. Policie uzavřela horské obce

  10:14,  aktualizováno  10:47
Policie v sobotu dopoledne musela uzavřít obec Bedřichov na Jablonecku. Sjíždí se tam více aut, než je kapacita parkovišť, a řidiči nerespektují dopravní značení. Policie vyzvala lidi, aby se této lokalitě vyhnuli. Kolaps hlásí i Pustevny v Beskydech. Policie taktéž uzavřela příjezdové cesty a do oblíbeného střediska pouští pouze autobusy.

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

„V souvislosti se zhoršující se dopravní situací na příjezdových komunikacích do Bedřichova jsme se rozhodli o uzavření těchto příjezdových komunikací, zatím na nezbytně dlouhou dobu. Na místě zasahujeme,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Vojtěch Robovský.

09.ledna 2021 v 09:41, příspěvek archivován: 09.ledna 2021 v 10:02

LIBERECKO: Z důvodu zhoršující se dopravní situace v okolí Bedřichova, uzavíráme veškeré příjezdové komunikace do obce. Žádáme občany, pokud nemusí, aby se této lokalitě vyhnuli. Děkujeme. #policielbk

Na místě je několik policejních hlídek, které se snaží dopravní situaci řešit. 

Policejní mluvčí odmítl spekulovat, zda nával lidí je způsoben zimními radovánky. „Netuším, to je na každém z nich, co tam jede dělat. Každopádně nerespektují dopravní značení,“ podotkl.

Kapacita parkovišť v obci je plná a příjezdové cesty do Bedřichova jsou omezeny a nejsou propustné pro ostatní řidiče. „Snažíme se to eliminovat. Spolupracujeme s obcí, ale také s městskou policií,“ dodal.

Policejní mluvčí nemá informace o sjízdnosti silnic kvůli přívalu sněhu, nicméně z obce policie nemá hlášeny žádné dopravní nehody.

Přeplněné Pustevny

V sobotu dopoledne policie uzavřela silnici třetí třídy do horského střediska Pustevny v Beskydech. Na místě nastal ráno dopravní kolaps. Silnici III/4837, která na Pustevny vede z rozhraní katastrů Prostřední Bečvy a Horní Bečvy na Vsetínsku, zablokovala auta návštěvníků. Policisté nyní nahoru pouštějí pouze autobusy. 

„Na Pustevnách je přeplněné parkoviště, dopravu řídí naše hlídky. Podle předpokladů lidé opět vyrazili do hor,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Podobná situace podle něj nastala i v souvislosti s vládními opatřeními také o minulém víkendu. Uzavírka téměř deset kilometrů dlouhé silnice pro osobní automobily by měla trvat až do nedělního podvečera.

Dopravně přetížené jsou Pustevny dlouhodobě. Oblíbené horské středisko je nejčastějším výchozím místem pro výstupy na vrcholek Radhoště. V zimě nabízí také trasy pro běžecké lyžování. Kromě pěších túr se na Pustevny dá dostat právě po silnici z Horní Bečvy nebo lanovkou z Trojanovic na Novojičínsku.

Policie uzavřela pro auta příjezdovou cestu do obce Pustevny

Policie uzavřela pro auta příjezdovou cestu do obce Pustevny

Autoři: ,