Upravované a retušované fotky se mi protiví, říká návrhářka Beata Rajská

  11:00
Pestrobarevné róby, elegantní kabátky, půvabné modelky. Už podeváté přivezla Beata Rajská do Vratislavic svoji módní přehlídku. A to dokonce na dva večery. První patřil všem, kteří v první linii čelili koronaviru.

Beata Rajská se starostou Vratislavic Lukášem Pohankou | foto: Ota Bartovský, MAFRA

„Jelikož jsem šňůru přehlídek nazvala Pro radost, řekla jsem si, že bychom mohli udělat přehlídku i pro ty lidi, kteří se během pandemie nezastavili. Ať už pro záchranáře, hasiče, Červený kříž nebo i domovy důchodců či manufaktury, které šily roušky,“ přiblížila Beata Rajská

Příznivci módy, kteří ve středu či ve čtvrtek dorazili do atria Kulturního centra 101010, mohli obdivovat hned dvě kolekce. Ta první nesla název Woman Icon. 

„Inspirovaly mě ikonické ženy 60. let. V dnešní době můžeme na Instagramu a jinde vidět upravované a retušované fotky a mně se to natolik zprotivilo, že jsem chtěla nějakou revoltu. Například Sophia Loren přiznávala, že má velký nos. A spousty holek, které nebyly ideální, se nenechaly upravovat,“ vysvětlila Rajská. 

Druhá kolekce měla původně vypadat jinak, Rajská však kvůli koronaviru změnila plány. 

„Když přišel virus, trošku mi můj život a hlavně chování jiných lidí připomnělo cirkus. Kolekce se proto jmenuje Figury, první část nese název Generálové a druhá Klauni. Protože vůdci, generálové, se někdy chovají jako klauni, ale jindy může být klaun generálem,“ dodala návrhářka.

Autor: