Hrzánová zrušila koncert po fiasku zvukaře. Málem jsme přišli o sluch, říká

  10:38
Její koncert měl patřit k vrcholům zahájení masopustu v Novém Boru na Českolipsku. Kvůli technickým problémům ale musela herečka a zpěvačka Barbora Hrzánová a její kapela Condurango vystoupení zrušit. „Málem jsme přišli o sluch, taková situace se nám nikdy nestala,“ říká umělkyně.

Kvůli technickým problémům musela herečka a zpěvačka Barbora Hrzánová a její kapela Condurango zrušit koncert v Novém Boru. | foto: Koláž: MAFRA, foto: Bára Hrzánová & Condurango

Koncert měl proběhnout v pátek večer v městském divadle a společně s dalšími akcemi zahájit již 18. ročník masopustu v duchu brazilského karnevalu.

„Přijeli jsme včas, tři hodiny před vystoupením. Byli jsme nastoupení a připravení. Bohužel, nebylo v silách pana zvukaře spustit aparát a nazvučit nás. A to ani po třech hodinách čekání, kdy jsme několikrát málem přišli o sluch kvůli houkání ze všech beden, které trvalo desítky vteřin a zvukař je stále nedokázal ukočírovat,“ vysvětlila večer Hrzánová na facebookové stránce, kterou sdílí se svojí kapelou hrající latinsko-americkou hudbu. K příspěvku přidala snímek plně naložené dodávky.

„Z časových důvodů, z respektu k ostatním účinkujícím a ze strachu o náš i váš sluch, když nebylo možné, aby koncert proběhl podle dlouho dohodnutých podmínek, jsme se rozhodli dnes nevystoupit. Moc nás to mrzí, moc jsme se na koncert těšili a taková situace se nám nikdy nestala. Ještě nikdy jsme žádný koncert nezrušili z technických důvodů a z nedostatečné technické připravenosti místního zvukaře,“ zmínila Hrzánová a přidala emotikon zlomeného srdce.

„Je nám líto všech, kteří se na nás těšili, i kamarádů, které v Novém Boru máme. Prosíme, zachovejte nám přízeň - na příštím koncertě se vám budeme dnešní nemilou událost snažit co nejvíce vynahradit,“ dodala herečka a zpěvačka.

Zvukař je na dovolené

Pořadatelé přiznávají, že skutečně pochybili. „Přiznávám chybu na naší straně. Omluvili jsme se, lidem jsme vrátili peníze za vstupenky,“ říká Ilona Rejholcová, jednatelka městské společnosti Kultura Nový Bor, a vysvětluje, co se přihodilo.

„Byl tam technický problém, protože hvízdala kytara. Původně měl přijet Báry zvukař, který je ale zrovna na dovolené v Itálii, tak poslal jenom technické specifikace s tím, že se to zvládne. Snažili jsme se to vyřešit, byli tam tři zvukaři, ale nepodařilo se to.“

Zbytek večera pak podle Rejholcové proběhl bez problémů. „Nejednalo se o samostatný koncert, ale byla součástí celého programu. Večer hrála další kapela.“

Dnes se masopust v Novém Boru přesouvá do ulic. „Máme tu hromadu stánků, bude tady pláž, fotostěny nebo běh na lyžích na brazilském sněhu. K tomu zahraje brazilská kapela,“ dodává Ilona Rejholcová.

9. května 2016

Autor: