iDNES.cz

Dívku zatáhl do sklepa a znásilnil. Když se bránila, mlátil jí hlavou o zeď

  16:08
Letos třiadvacetiletý muž z Náchodska odešel od hradeckého krajského soudu s osmiletým trestem vězení za to, že loni na podzim surově znásilnil teprve čtrnáctiletou dívku. Jeho mladistvého kumpána, který mu pomáhal, stíhá soud samostatně.

K otřesnému činu došlo loni v říjnu v jedné obci na Náchodsku. V odpoledních hodinách tam tehdy dvaadvacetiletý muž spolu s šestnáctiletým kumpánem vylákal nezletilou dívku pod záminkou koupě kabelky do opuštěného objektu bývalé hospody.

Podle obžaloby oba věk dívky znali a na znásilnění se předem domluvili. Mladistvý, kterého stíhá soud samostatně, na místo přinesl dva nože a zatímco starší muž dívku odvlekl do sklepa, šestnáctiletý opuštěnou hospodu hlídal.

Obžalovaný dívce podle spisu vyhrožoval zabitím: „Zezadu ji uchopil pod krkem, škrtil a s nožem přiloženým k jejímu krku se jí zeptal, zda udělá vše, co jí řekne, přičemž po jejím odmítnutí jí sdělil, že s ním buď bude mít sex, nebo ji zabije.“

Vyhrožoval jí a nožem i lehce bodl

Přestože se čtrnáctiletá dívka bránila, křičela, plakala a volala o pomoc, obžalovaný ji opakovaně znásilnil.

„Průběžně ji při tom bil, tloukl jí hlavou o zeď a vyhrožoval zabitím a ke zdůraznění pohrůžky jí přejížděl ostřím nožem po tváři a krku a jednou ji nožem lehce bodl,“ popisuje obžaloba.

Mladistvý zatím hlídal objekt hospody a nezletilou zasedával a hlídal v době, kdy se od ní vzdaloval starší násilník.

Toho soud za zločin znásilnění soud poslal na osm let do věznice s ostrahou. Navíc musí poškozené dívce zaplatit 450 tisíc korun, zdravotní pojišťovně má uhradit částku 16 781 Kč spolu s úrokem s prodlení.

Rozsudek zatím není pravomocný, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání a obžalovaný se po poradě se svým obhájcem vzdal práva odvolání jen částečně. Svou vinu i právní kvalifikaci uznal, ale může se ještě odvolat ve vztahu k výroku o uložení trestu odnětí svobody i k náhradě škody a nemajetkové újmy.

zpět na článek