Na koleje u Hradce někdo nastražil kameny, spěšné vlaky tam jely stovkou

  14:18
Několik kamenů dal kdosi v pondělí odpoledne na železniční koleje mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Krátce po sobě tam projely asi stokilometrovou rychlostí dva spěšné vlaky, které vezly na pět set lidí. Policie to vyšetřuje jako obecné ohrožení, žádá o pomoc veřejnost.

Na předměstí Hradce Králové dal kdosi kamení na koleje. (15. dubna 2024) | foto: Policie ČR

Událost se stala u zahrádkářské kolonie Červený Dvůr na hradeckém předměstí. Na policii to oznámil pracovník Českých drah.

„Naštěstí ani u jednoho vlaku nedošlo k vykolejení, oba úsekem projely pravděpodobně bez vzniklé škody. Nikdo z cestujících nebyl zraněn a naštěstí ani nikoho z možných kolemjdoucích nezasáhl žádný z kamenů, které po nárazu vlakové soupravy odlétávaly z kolejiště pryč,“ sdělila mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Policisté případ vyšetřují jako obecné ohrožení, pachateli hrozí 3 až 8 let vězení.

„Žádáme občany o pomoc. Kdo si všiml pohybu nějaké podezřelé osoby okolo kolejiště nebo by mohl poskytnout jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění případu, ať zavolá na linku 158,“ požádala mluvčí.

Podobný případ se stal u zahrádkářské kolonie Červený Dvůr večer 20. ledna. Souprava tehdy najela do neurčitého množství kamenů, strojvůdce zastavil až po 850 metrech a hasiči evakuovali na padesát cestujících. „Případ z ledna jsme na konci února odložili, protože se nepodařilo zjistit pachatele,“ doplnila Kormošová.

Na Moldavské dráze na Teplicku se potýkali s opakovanými útoky na trať:

27. prosince 2022

Autor: